Konsolidace dluhů je jednou z možností jak si snížit měsíční výdaje. Sloužíte všechny svoje úvěry a půjčky do jedné velké půjčky, takže budete splácet pouze jednu velkou splátky a můžete měsíčně ušetřit docela velkou sumu peňez.

Místo několika malých úvěrů jeden velký úvěr

Konsolidace dluhů probíhá tak, že vaše malé půjčky a úvěry se sloučí do jednoho velkého úvěru. Malé úvěry jsou často nevýhodné, protože je tam vyšší roční úrok a také za každou jednotlivou půjčku musíte jednotlivě plaite poplatky za vedení úvěrového účtu. Pokud si ale vezmete jednu velkou půjčku, tak se vám může finančně hodně ulevit a můžete sobě také ušetřit hodně peňez, které by jste jinak zbytečně zaplatily.

Konsolidace dluhů se zástavou nemovitosti – americká hypotéka

Ke konsolidace si často používá americká hypotéka, kdy za splacení velkého úvěru budete ručit svoji nemovitostí. Díky tomu však dosáhnete u banky na hodně nízkou úrokovou sazbu a za několik let se můžete zcela zbavit dluhů. Můžete si vybrat jestli chcete americkou půjčku s delší dobou splatnosti a nižšími splátkami nebo nížší dobu splatnosti a vyšší měsíční splátky.

Bankovní konsolidace dluhů

Vždy je lepší využít konsolidace dluhů od banky, než od nebankovní společnosti. Banky nabízí vždy nejlepší podmínky na Českém finančním trhu. Můžete tedy počítat s nízkým ročním úrokem a nízkým RPSN. Nemusíte se také bát rozhodčí doložky, kterou často uplaťnují malé nebankovní společnosti.

Konsolidace dluhů vám pomůže zcela se zbavit dluhů

Konsolidace dluhů vám může usnadnit vaši cestu ze zbavení se veškerých dluhů. Přece jen život bez jakýkoliv dluhů a závazků je příjemnější a šťastnější. Lidé bez dluhů jsou také více svobodní a jsou méně pod tlakem. Například ztratíte práci a nejste pod takovým stresem, protože nemusíte platit svoje dluhy ! Proto se co nejrychleji zbavte svých dluhů a začněte žít svobodný život.